Monitoring mieszkań i domów Łódź
Inteligentne systemy alarmowe
Kontrola dostępu i alarmy - instalacje i serwis
jQuery Slider


        Instalacje alarmowe «
        

Obecnie system alarmowy jest podstawowym zabezpieczeniem domu czy firmy. Daje nam poczucie bezpieczeństwa dla naszego mienia, a w razie faktycznego włamania zasygnalizuje zdarzenie, powiadomi nas lub grupę ochrony, a ostatecznie wzmoże sąsiadów sąsiadów i wystraszy złodziei.

Czworonogi kontra alarm

Kiedy decydujemy się na system alarmowy w domu to najpopularniejszym rozwiązaniem, które z pewnością zostanie zaproponuje nam fachowiec, są czujki ruchu w poszczególnych pomieszczeniach. Jak sama nazwa wskazuje, załączają alarm po wykryciu jakiegokolwiek ruchu w pomieszczeniu.

instalacje alarmowe Łódź
tel. 501-785-145

Co się stanie, kiedy wychodząc z domu zostawimy w nim naszego czworonoga? Spacerujący po pokoju pies czy kot, bez przerwy będzie uruchamiał alarm. Należy więc uwzględnić jego obecność, planując całą instalację.

Oczywiście najprostszym rozwiązaniem byłoby zamykanie zwierzaka w pomieszczeniu niedostępnym z zewnątrz i jednocześnie nie uzbrojonym w czujkę alarmową. Ale takie idealne sytuacje zdarzają się rzadko, a i zwierzak może nie zbyt dobrze reagować na taką izolację.

Dlatego na rynku dostępne są różne rozwiązania dla takiej sytuacji. Mając małego psa możemy zastosować czujki ruchu z włączoną opcją odporności na małe zwierzęta. Dzięki temu możemy wychodząc z domu załączyć z domu, a nasz pupil będzie mógł swobodnie biegać po całym domu.

Natomiast właściciele większych psów czy kotów powinni zupełnie odrzucić rozwiązania zawierające czujki ruchu i zastosować tak zwaną ochronę obwodową. Są to czujki zabezpieczające okna i drzwi przed otwarciem lub wyważeniem. Ich działanie w ogóle nie jest związane z tym co dzieje się wewnątrz pomieszczenia, a jedynie z naruszeniem okna z zewnątrz.

Warto wiedzieć, że posiadanie zwierzaka nie spowoduje, że nasz system alarmowy będzie mniej skuteczny, pod warunkiem że odpowiednio dobierzemy jego elementy. I nawet jeśli obecnie nie mamy takiego problemu, to w przyszłości, kiedy pupil się pojawi w naszym domu, możemy właściwie każdy system alarmowy odpowiednio dostosować do jego obecności.        
        
        © 2015 entro24.com